Domovská stránka Muzem Žatec Hlavní budova Muzem Žatec Aktuality Muzem Žatec Archiv Muzem Žatec Znovuotevření našeho muzea

Znovuotevření našeho muzea

Vážení přátelé muzea,
od 12. května pro vás znovu otevíráme naše výstavy a expozice. A na co se tedy můžete těšit?

Hlavní budova Regionálního muzea v Žatci v Husově ulici 678 prodlužuje do 31. května výstavu Od košilky ..., která přibližuje období porodu, narození a křest dítěte. Dále si uděláme Velikonoce po Velikonocích, protože zpřístupníme expozici kraslic, kterou jsme pro vás sice připravili již v březnu, ale neměli jste možnost ji fyzicky navštívit kvůli nouzovému stavu.

Ve Staré papírně (Volyňských Čechů 733, Žatec) na vás čeká až do 29. května výstava Hans Kudlich – osvoboditel sedláků.

Křížova vila (Zeyerova 344, Žatec) pro vás chystá novou výstavu Šikovné ruce našich babiček, jíž otevřeme v úterý 26. května v 9:00. „Tentokrát dáme prostor ručním pracím. Milada Bláhová z Prahy zapůjčí svoji sbírku vyšívaných kuchařek a žatečtí muzejníci výstavu doplní svými „poklady". Ukážeme dečky, záclony, přehozy a ubrusy vyrobené různými technikami, např. háčkováním či paličkováním. Dozvíte se také historii vzniku vyšívaných kuchařek a přiblížíme více jednotlivé motivy", řekla o výstavě Mgr. Monika Merdová. Výstava potrvá do 23. srpna 2020. Výstavu otevíráme bez vernisáže.

S ohledem na vládní opatření je nadále nutné v našich budovách dodržovat stanovené hygienické podmínky a návštěva je možná pouze v rouškách. Muzeum se dále rozhodlo zrušit letošní muzejní noc a muzejní pochod, což nás velmi mrzí.

V červnu jsme pro vás připravili výstavy Dámy a pánové, držte si klobouky! a Keramika trochu jinak. Vernisáže k novým výstavám se až do odvolání konat nebudou.

Těšíme se opět na setkání s vámi – vaše Regionální muzeum K. A. Polánka.

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD V OBDOBÍ EPIDEMIE CORONAVIRU

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci je veřejnosti přístupné od 12. května 2020 za níže uvedených podmínek:

1) návštěvníci používají po celou dobu návštěvy muzea ochranu obličeje (roušku, respirátor)

2) návštěvníci provedou u vstupu do budov muzea dezinfekci rukou (dezinfekční prostředek poskytne muzeum)

3) mezi návštěvníky je nutno udržovat odstupy nejméně 2 m, s výjimkou členů domácnosti

4) v zařízení se nachází ve stejný čas nejvýše 100 osob a zároveň se nachází nejvýše 1 návštěvník na prostoru 10 m2

Tato opatření trvají od 12. 5. 2020 do odvolání.

V Žatci dne 11. 5. 2020

PhDr. Radmila Holodňáková