Výzva pro vyznavače a milovníky domácí pivní kultury
obracíme se na vás s prosbou o pomoc při přípravě výstavy o žatecké pivní kultuře. V této výstavě bychom rádi zavzpomínali na staré žatecké hospody, hostince, hotely, restaurace a bary z dob Rakousko-Uherska, 1. republiky, poválečné, ale i období socialismu, kdy tyto podniky spravovala Jednota či Restaurace a jídelny.

© fotografii poskytla Marie VohánkováMáte-li ve své domácí sbírce nějaké staré pohlednice, fotografie, tácky, plakáty, prospekty, vlaječky, odznáčky, atd. na kterých je zachycena nějaká hospoda, restaurace, či jiný typ žatecké občerstvovny, přineste je prosím ukázat do muzea. Pokud nevíte přesně, o kterou se jedná, můžeme se pokusit pomoci vám při jejich určení, nebo třeba i místa, kde stávala.

Mohou to být i fotografie ze zábav či rodinných nebo podnikových oslav, na kterých by byl vidět např. interiér, nebo pokud si pamatujete hospůdky z mládí, do kterých jste chodili za zábavou, na tancovačky,..., podělte se s námi o vzpomínky. Spousta starých podniků zanikla v 60. letech při bourání Podměstí. Vzpomínáte si například na jejich majitele, národní správce či později vedoucí?

Názvy hospod? Kde stávaly? Máte doma schovanou nějakou památku na tato již zaniklá místa (účtenku, jídelní lístek, popelníček či skleničku)? Rádi bychom tyto věci (třeba i anonymně) vystavili a poté vše v pořádku opět vrátíme.
Ti mladší z vás, zeptejte se vašich rodičů či prarodičů, nechte je zavzpomínat, podělit se s námi o vaše zážitky z časů mládí.

Děkujeme předem za vaše příspěvky.

Libor Šebek, kurátor výstavy
Regionální muzeum K.A.Polánka Husova 678
438 01 ŽATEC
tel.: 608 200 697
e-mail.: muzeumpruv@muzeumzatec.cz

 

Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.