Pozvánka pro učitele

Vážení přátelé,

od 18. prosince 2012 je pro Vás v Regionálním muzeu K. A. Polánka v Žatci připravena nová zážitková expozice nazvaná „Žatecký stroj času". Interaktivní expozice plná historických fotografií Žatce je založená na hře, která vás pomocí napínavého příběhu provede městem minulého a předminulého století. Abyste hru úspěšně dokončili, budete muset najít indicie skryté na panelech výstavy, v textech starých pohlednic budete luštit tajnou šifru a také musíte prokázat znalost Žatce při řešení slepé mapy. Na konci hry budete možná odměněni objevem záhadného pokladu... Hra se hraje na tabletu, který vám muzeum bezplatně zapůjčí a díky němuž se můžete pomocí QR kódů připojit na online muzejní encyklopedii žatecké historie, kde si můžete rozšířit své znalosti a vědomosti.

Přijďte se i vy nechat pohltit příběhem, vyzkoušejte moderní technologie a odneste si nevšední zážitek z průchodu Žateckým strojem času. Nová expozice je rovněž vhodná pro skupinové školní návštěvy, kdy nenásilnou formou pomůže učitelům provést své žáky novějšími dějinami města.

Jelikož jsme si vědomi toho, že se jedná o novou expozici založenou na nejnovějších technických vymoženostech, nabízíme bezplatně pedagogům komentovanou prohlídku expozicí a především zkušební hru na tabletu za podpory zkušeného pracovníka muzea – muzejního historika PhDr. Jiřího Matyáše. Termíny pro toto „proškolení" (vždy se stejnou náplní) byly zvoleny na úterý 5. února 2013 od 16.30 hod. a středu 6. února 2013 od 16.30 hod.  v hlavní budově muzea (Husova 678). V případě zájmu se prosím přihlaste do pondělí 4. února 2013  na emailovou adresu dokum@muzeumzatec.cz nebo na telefonní číslo  608 200 697.

Vaše Regionální muzeum

Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.