...vem si čepici - no rukavice taky!
...vem si čepici - no rukavice taky!
Název akce: ...vem si čepici - no rukavice taky!
Termín akce: 15. 11. 2018 až 8. 12. 2018
Začátek: 17.00
Výstavy - Stará papírna

Ve Staré papírně rozhodně nezmrznete

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci připravuje ve Staré papírně zimní výstavu s názvem „...vem si čepici – no rukavice taky! Je tam už zima!, která bude zahájena 15. listopadu 2018 v 17 hodin.

plakát - vem si čepiciBlíží se „paní Zima",  proto jsme připravili inspirativní výstavu, jak vyladit váš podzimní a zimní outfit. Výstava ukáže různé druhy pokrývek hlavy, rukavic a šál, naučíme se vyrábět bambule a střapce, upleteme společně šálu a bez ohledu na venkovní počasí budeme stavět sněhuláky. Zařádit si můžete při sněhové bitvě do 8. prosince 2018, kdy výstava končí. Školní výpravy prosíme nahlásit předem na tel. 774 411 350, vstupné zdarma.

Z vernisáže Vem si čepici

D. Kubátová (kytara a zpěv) a autorka výstavy A. Theuerová společně zazpívaly zimní písničku.
Hosté vernisáže výstavy Vem si čepici...
Pak jsme se všichni přemístili do hlavního výstavního sálu, kde nám autorka výstavy A. Theurová povyprávěla o historii některých firem, které se zabývaly výrobou čepic, klobouků, šál a rukavic.
Součástí výstavy jsou připomenuti ilustrátoři některých dětských knížek, např. J. Lada, Z. Miller atd.
Připraveny jsou dílny na výrobu bambulí, pro děti sněhová bitva a výroba sněhuláků, přestože venku to zrovna zimně nevypadá. Výstava potrvá jen do 8. prosince.
Na úvod zimní výstavy jsme využili nový přírůstek ve sbírce RMŽ - pianino sing. fa L. Sieber od soukromého dárce. Zahrála na ně A. Theuerová a na kytaru ji doprovodila D. Kubátová.
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.