Půjdem spolu do Betléma?
Půjdem spolu do Betléma?
Název akce: Půjdem spolu do Betléma?
Termín akce: 6. 11. 2018 až 30. 12. 2018
Začátek: 09.00
Výstavy - Hlavní budova

Půjdem spolu do Betléma? aneb Vytvořme si náš žatecký betlém!

výzva betlém Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci vyhlašuje otevřenou výtvarnou výzvu pro širokou veřejnost, do níž se mohou zapojit instituce i jednotlivci bez věkového omezení.

Pojďme společně vytvořit originální městský betlém – skrz naskrz žatecký! Zadání je snadné... z kartonu a špejle vytvořte pomocí libovolné výtvarné techniky zapichovací postavu, která přichází s darem k betlémské stáji. Aby nám postavy ladily k sobě, respektujte, prosím, určené rozměry - dospělá postava by měla mít 20 cm a dětská postava 12 cm. Druhou důležitou podmínkou je to, že výtvor musí představovat někoho spjatého s naším městem.

Už víte, kdo přijde Ježíškovi popřát k narozeninám? Bude to snad někdo z významných žateckých osobností doby dnešní nebo minulé, oblíbená paní učitelka, strýček, kterého znáte z rodinných historek nebo přímo Vy sami? Skvělé by bylo, kdybychom obsáhli i co největší množství povolání – nezapomeňte na kominíka, švadlenu nebo hospodského. Postavy svaté rodiny a tří králů, prosím, nenoste, ty nechte na nás.

Figurky, které můžete do muzea nosit až do 30. listopadu, umístíme do malovaného panorama žateckého náměstí, které vytvořila mladá žatecká malířka Iva Mottlová. Kromě výstavy nového neobvyklého městského betlému, kterou budete moci shlédnout ve vestibulu muzea do 30. 12. 2018, Vám jednotlivé figurky budeme prezentovat i na sociálních sítích a ty nejvtipnější a nejzdařilejší oceníme i drobnými cenami. Kdo se chce soutěže o ceny zúčastnit, uvede na výrobek svoje jméno a kontakt v souladu s GDPR.

P.S.: Nestyďte se k výrobě postav použít i vlastní fotografie. My jdeme příkladem :)

 

Výzva natočená Regionální televizí OK PLUS Žatec - zde

Doprovodný program:

6.11. - 30.11.2018 – Tematické dílničky pro školy a školky od úterý do pátku dopoledne v Hlavní budově muzea, na objednání – výroba zvířátek, zeleně a dalších prvků do betlému

6.12.2018 - Slavnostní představení betlému od 17 hodin v Hlavní budově muzea s hudebním vystoupením ZUŠ Žatec

betlém představení 1

Žatecký betlém - slavnostní představení

1
2
3
4
5
6
7
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.