Adventní koncert
Adventní koncert
Název akce: Adventní koncert
Termín akce: 10. 12. 2013
Začátek: 18.00
Akce - Křížova vila

Pomalu nastává adventní doba a s ní se blíží i období koncertů. V Křížově vile zazní už v úterý 10. prosince od 18 hodin v podání  mužských  sborů. Vystoupí quartet „Příležitostné pěvecké sdružení"(PPS) z Mostu a quintet „Boreae cantores" z Teplic.

PPS vzniklo v roce 2012 jako záskok za Pěvecké sdružení severočeských učitelů (PSSU) na adventní koncert v německém Seiffenu. Členové PPS se rekrutují z řad PSSU, odkud sbor rovněž čerpá svůj repertoár. PPS se v roce 2013 účastnil několika koncertů v souvislosti s činností mosteckého občanského sdružení Cirkus. Naposledy vystupoval ve Vtelně u příležitosti dne Svatého Václava. Jeho členy jsou David Pražák, Martin Čičel, Martin Bažant a Jan Vávra.

Boreae cantores je komorní pěvecký ansámbl sboru Collegium hortensis. Specializuje se na vokální hudbu starších slohových období. V autentickém podání  interpretuje gregoriánský chorál, hudbu vrcholné renesance a raného baroka, příležitostně se pouští také do skladeb mladších, včetně soudobých. Mužské obsazení všech hlasů navazuje na starou církevní  tradici a jeho specifický zvuk je pro dnešního posluchače atraktivním  zpestřením. Členové: Jan Zástěra, David Pražák, Roman Proch, Martin Vršecký a Martin Budek.

A na co se můžete těšit? V programu zazní například takové hudební skvosty jako Brahmsova Ukolébavka, česká vánoční píseň Den přeslavný, hudba Giovanniho Pierluigiho da Palestriny a v tomto předvánočním repertoáru samozřejmě nemůže chybět ani dílo Adama Michny z Otradovic.

Od úterý 26. listopadu je zahájen předprodej vstupného na koncert v Křížově vile. Cena vstupenky v předprodeji je 40,- Kč, na místě v den koncertu pak 60,- Kč.

 
Boreae cantores
 
Fotografie z koncertu:
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.