Sladký život čokolády...
Sladký život čokolády...
Název akce: Sladký život čokolády...
Termín akce: 30. 1. 2014 až 27. 4. 2014
Začátek: 17.00
Výstavy - Hlavní budova

Reportáž z vernisáže

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci a Muzeum v Bruntále zvou všechny mlsné jazýčky na výstavu Sladký život čokolády aneb Hořkosladký příběh této neřesti. Slavnostní vernisáž, na které vystoupí žáci ZUŠ v Žatci,  se uskuteční ve čtvrtek 30. ledna 2014 od 17 hodin v prostorách hlavní budovy muzea. Součástí vernisáže bude ochutnávka produktů firmy Nestlé Česko, s.r.o Praha. Pro malé návštěvníky si muzeum připravilo malý dárek, jehož zhotovení finančně podpořili M. Lindner - Zelená drogerie Žatec a Severočeské pískovny a štěrkovny, s. r. o. Roztyly. 

Výstava vznikla ve spolupráci s Muzeem v Bruntále, firmou Nestlé Česko a soukromých sběratelů čokoládových obalů. Hlavní součástí expozice budou čokoládové a kakaové obaly cca od 60. let minulého století až do současnosti. Výstava vysvětlí, co je to nápoj bohů, kde se čokoláda vzala, přiblíží pěstování kakaovníku, zpracovávání kakaových bobů a jejich odrůdy, poodhalí rozdíl mezi hořkou, mléčnou a bílou čokoládou. Dotkne se okrajově i největších výrobců čokolády, kteří působili či působí v zahraničí i u nás. Výstava potrvá do 27. dubna 2014.

Doprovodnou akcí k této výstavě bude v únoru přednáška spojená s promítáním a degustací luxusních čokolád, na které se představí firma Chocolaterie Willy a Pauli.

Reportáž televize OK plus Žatec

Vernisáž výstavy Sladký život čokolády

Úvodní slovo vernisáže Sladký život čokolády patřilo žákům ZUŠ Žatec - pěveckému sboru Camerata a Jiřímu Víznerovi, který složil vlastní báseň o čokoládě.
Soukromá sběratelka čokoládových obalů Věra Khunová, která velmi doplnila sbírku z Bruntálu. Děkujeme.
První část expozice o čokoládě.
Na vernisáž přišlo 141 návštěvníků. Muzeum opět praskalo ve švech.
K vidění jsou obaly od čokolád z různých zemí.
I malí návštěvníci obdivovali současné výrobky firmy Nestlé, která se na výstavě podílí.
Obaly zapůjčilo Muzeum v Bruntále, firma Nestlé a soukromí sběratelé.
Ukázka nejstarších obalů - Zora Olomouc (zapůjčila firma Nestlé).
Každý návštěvník vernisáže ochutnal cukrovinky od firmy Nestlé a byl obdarován muzejní čokoládkou, která byla vyrobena za finanční podpory Milana Lindnera ze Zelené drogerie v Žatci a Štěrkoven a pískoven z Roztyl.
O čokoládové výstavě v týdeníku 5 plus 2
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.