Muzejní noc v Žatci 2013

Do Festivalu muzejních nocí se zapojilo žatecké Regionální muzeum K. A. Polánka již po sedmé a je potěšitelné, že v letošním roce se pro spolupráci podařilo získat i další organizace ve městě – Galerii v renesanční sladovně, Chrám chmele a piva, Městskou knihovnu, Turistické informační centrum a Základní uměleckou školu v Žatci. Zrodila se tak akce, která nabídla pestrou škálu programů, z níž si návštěvníci mohli vybírat podle svého gusta – od vernisáže výstavy obrazů Vlasty Kahovcové, violoncellového koncertu Olgy Šelembové, hrátek s knoflíky, drátky, keramikou, Máchou i chuťovými buňkami v muzeu, přes knihovnické dílny v Městské knihovně, prohlídky výstavy obrazů za doprovodu živé hudby a kostýmovaných průvodců v Galerii sladovna, pěší výstupy na Chmelový maják nebo radniční věž až po setkání s oživlým Borešem a pod jeho vedením bylo možné vydat se i na komentovanou prohlídku některých památek ztichlého nočního Žatce.

Otevřenými objekty prošlo v době od 18.00 do 24.00 hodin téměř jedenáct stovek zájemců. Všem, kdo s námi na programu muzejní noci spolupracovali a přispěli tak ke spokojenosti jejích návštěvníků, děkujeme.

Malé ohlédnutí za Muzejní nocí 2013

Slavnostní zahájení Muzejní noci vernisáží obrazů Vlasty Kahovcové. Úvodní slovo bylo v režii paní starostky Z. Hamousové
Autorka obrazů Vlasta Kahovcová
Vernisáže se zúčastnilo 86 lidí.
Violoncellový koncert O. Šelembové
Koncert Olgy Šelembové, která zahrála na violoncello v doprovodu klavíru
Udatný Boreš  provázel Muzejní nocí po památkách Žatce společně s historikem muzea Jiřím Matyášem
Komentovaná prohlídka se zastavila v kostele sv. Jakuba
Zde se návštěvníci dozvěděli o historii kostela
Další zastávka s Borešem byla na Kruhovém náměstí
V Galerii Sladovna pokračovala komentovavá prohlídka v kostýmech za doprovodu živé hudby. Návštěvníci se dozvěděli o historii tohoto objektu
Večerní prohlídky velmi zaujaly širokou žateckou veřejnost
Konec Muzejní noci byl naplánován na 24.00, kdy se z radniční věže ozvala znělka a hlas Boreše, který poslal návštěvníky domů.
Všem zúčastněným se Muzejní noc velmi líbila a organizátoři již nyní slibují Muzejní noc 2014.
V hlavní budově muzea se prezentovala cukrárna Svěženka z Kralovic s Hrátky s chuťovými buňkami, Městská knihova Žatec s Hrátky s Máchou a pan Ladislav Lokajíček s Hrátky s drátky.

Hrátky s drátky   Pan Ladislav Lokajíček tvořil drátěné objekty   Děti si mohly vytvořit např. prstýnek či přívěšek

Návštěvníci si mohli se ZUŠ v Žatci vyzkoušet tvorbu knoflíků z keramické hlíny Na zahradě také probíhalo hledání pokladu

ÚT: 8.30 - 19.00
ST - PÁ: 9.00 - 17.00